Бої проводяться в номінації «Щит-Меч» та «Баклер-Меч».
У номінації «Щит-Меч» бій ведеться до 10 очок.
У номінації «Баклер-Меч» бій ведеться 10 очок.
У разі рівного бою в номінації «Щит-Меч» і «Баклер-Меч», якщо бійці набрали однакову кількість очок – призначається екстра-раунд до 3 очок.
№1 – ураження цієї зони приносить 2 очки
№2 – ураження цієї зони приносить 1 очко
3.1. Заборонені удари у:
4.1. Заборонені удари у
6.1. Дії, які ведуть у себе зупинку бою
6.2. Дії, що створюють можливість створення особистої переваги шляхом порушення правил або реального чи потенційного травмування суперника. А також порушення протоколу та етики змагань.
6.3. Штрафні санкції.
6.3.1. За вчинення дій, зазначених у п. 6.1., бійцю виноситься Зауваження. Протягом одного бою, одного учасника, може бути винесено не більше двох зауважень.
Третє «зауваження» прирівнюється до «попередження».
6.3.2. За вчинення дій зазначених у п. 6.2., бійцю виноситься Попередження та застосовуються такі штрафні санкції:
У разі взаємного одночасного порушення (як: одночасне захоплення зброї обома бійцями тощо) на розсуд маршала можуть бути застосовані: взаємне покарання штрафними окулярами, продовження бою без штрафу, усне тощо.
Одномоментна дискваліфікація (за першим фактом порушення) випливає у випадках:
У разі отримання двох Дискваліфікацій протягом однієї номінації боєць позбавляється права продовжувати участь у змаганні та видаляється з турнірної сітки.
* За поломку атакуючої зброї (меч, шабля, фальшіон тощо) зауваження не виноситься.
6.3.3. Усі заборонені дії можуть бути визнані такими лише у випадку, якщо вони були зафіксовані суддями чи гофмаршалом.
* Удари в не вразливу зону, що відбулися в результаті рикошету, зісковзування зі щита, або зброї противника, порушенням не вважаються.
Результативний удар – контакт бойової кромки клинка з противником, у якому більшість енергії удару гаситься тілом противника у точці удару.
Не зараховуються:
Клинок.
Полотно клинка (від перехрестя до вістря) повинно мати довжину від 700 до 90 см.
Маса моделі зброї: від 1300 до 1800 грн.
Лезо клинка повинно мати закруглення і бути товщиною від 1,5 до 3 мм.
Вістря клинків повинно мати закруглення діаметром не менше 15 мм. Для шабель – не менше 10 мм.
Щит може мати будь-який хват і бути довільною формою в рамках існуючих історичних аналогів.
Діаметр щита круглої форми не повинен перевищувати 70 см; розміри щитів трикутної, краплеподібної та прямокутної форми не повинні перевищувати: по довжині – 75 см, по ширині – 60 см.
Максимальний діаметр баклера не повинен перевищувати 35 см.
Щит (баклер) повинен бути виконаний із фанери або дерев’яних дощок завтовшки не менше 8 мм; щит також може бути виконаний зі сталі завтовшки не менше 2 мм.
Щити, виконані з дерева, повинні бути обшиті по краю шкіряною смугою (товщина шкіри не менше 3 мм), або проклеєні кількома шарами щільної тканини
Ребро, як у дерев’яних, так і у металевих щитів повинно бути не менше 8 мм товщиною. Ребро щита повинно бути позбавлено гострих частин, зазубрин та сколів.
Зовнішня площина дерев’яного щита повинна бути покрита шкірою або тканиною і розфарбована; вітається використання для оформлення зовнішньої площини щита гербових символів або орнаментальних елементів, що відповідають решті комплексу спорядження бійця.
Матеріал щитів – фанера. Виняток — допустимі сталеві баклера кулачного хвата зі сталевою кромкою не менше 4 мм.
Ручки на щитах кистьового хвату винятково шкіряні.
Увага! Сталеве ребро на гербових та круглих щитах – заборонено!
Захист кисті. Дозволена будь-яка конструкція рукавичок, рукавиць та коробок, кулаків.
Захист шиї включає в себе підкладку, що амортизує: повсть, стьобаний комір всередині і металеву частину зовні: стоячий кольчужний комір, метал, кольчужний каптур, або тверду шкіру.
* Захист шиї обов’язковий. Боєць із слабким захистом шиї або взагалі без неї до турніру не допускається.
Шоломи дозволяються лише з металу. Шолом повинен забезпечувати безпеку бійця. — Обов’язкова наявність амортизуючої підвіски або підкладки, захисту обличчя, потилиці, шиї.
*Заборонено шоломи, що залишають незахищеним обличчя.
Товщина металу основної частини шолома має бути не менше ніж 1.5 мм.
Допускається будь-який захист рук, корпусу, ніг при дотриманні вимог:
Зовнішня (видима) частина повинна бути виготовлена з металу, шкіри, повсті або будь-якого іншого автентичного матеріалу та забезпечувати надійний захист
Наявність захисту паху обов’язково для бійців, незалежно від статевої приналежності!
Обов’язкова наявність обладунку на стьобану основу.
Обов’язковою є наявність історичного шкіряного взуття. Будь-яке сучасне взуття заборонене, навіть за умови носіння сабатонів. Козаки та військові чоботи, берці, будь-яке спортивне взуття заборонено.
12.1. Склади груп формуються гофмаршалом турніру або проводиться жеребкування. На розсуд організаторів турніру.
12.2. Змагання відбуваються у три етапи: кваліфікаційні, півфінальні та фінальна група.
12.3. Кваліфікаційні групи. Бійці, які підтвердили заявки до номінації, поділяються гофмаршалом, і на розсуд гофмаршала, на кваліфікаційні групи по 4, 5, 6 або 7 осіб, залежно від загальної кількості бійців.
12.4. Півфінальні групи. Бійці, що посіли 1 та 2 місця у кваліфікаційних групах, формують півфінальні групи.
12.5. Фінальна група. Бійці, що посіли 1 та 2 місця у півфінальних групах, формують фінальну групи.
12.6. У групі кожен боєць проводить поєдинки з усіма учасниками цієї групи.
12.7. У разі проведення екстра-раунду рахунок поєдинку записується 10:9.
12.8. Визначення 1, 2 та 3 місця в групах будь-якого рівня проходить за однаковою системою
Основний критерій — кількість перемог.
Додатковий критерій 1 рівня — у разі рівної кількості перемог, виглядає результат особистої зустрічі між бійцями, переможець відповідно посідає вищу сходинку, яка програла. Кількість набраних бійцем балів у групі.
Додатковий критерій 2 рівня — кількість набраних бійцем балів у групі.
Додатковий критерій 3 рівня — у разі рівної кількості перемог, балів і неможливості визначити результат по особистих зустрічах між цими бійцями призначаються додаткові бої.
12.9. На розсуд організаторів можливий поділ номінації на Вищу та Прем’єр-лігу. 1 та 2 місце у групі виходять до Вищої ліги номінації, а решта місць виходить до Прем’єр-ліги та між ними проводиться окремий турнір, з розподілом призових місць.
13.1. У разі аргументованої незгоди із рішенням суддівської бригади боєць чи представник — бійця може винести протест. Протест виноситься протягом 5 хвилин після оголошення результату цього поєдинку.
13.2. Протест може бути оформлений письмово або усно у вільній формі. Обов’язковими умовами подачі протесту є: обґрунтування протесту на основі цих правил і наявність відеозапису бою, на якому чітко видно потрібний момент.
13.3. Протест розглядається максимум протягом 10 хвилин. Після закінчення цього терміну апеляційна комісія зобов’язана ухвалити рішення.
13.4. Склад апеляційної комісії. Мінімальний склад комісії для розгляду апеляцій у кваліфікаційних та півфінальних групах — 2 бічні судді та гофмаршал. Мінімальний склад апеляційної комісії у фінальній групі — 2 бічні судді, гофмаршал та представник оргкомітету турніру.
13.5. У разі, якщо голоси щодо рішення поданого протесту в апеляційній комісії розходяться, остаточне рішення приймає гофмаршал турніру.
13.6. Кількість можливих протестів обмежена. В одній номінації дозволено подання однієї апеляції.
Важливо! Організатори відеозапису надавати не зобов’язані.
Важливо! Подання апеляції — це інтелігентний процес, який не може супроводжуватись звинуваченнями на адресу маршальської групи, гофмаршалу та організаторів турніру. У разі порушень норм пристойності, образи перелічених осіб чи свого опонента, апеляція не розглядається.